Shrek omalovanky - omaľovánky Shrek

Zlobor Shrek spokojne žije v bažine až do chvíle kedy je vyrušený rozprávkovými postavami, ktoré do bažiny vyhnal Lord Farquaad. Spoločne s Oslíkom, ktorého spozná na ceste, sa Shrek vydá do Farquaadovho paláca Dulac. Objaví sa tam vo chvíli, keď prebieha rytiersky turnaj o to, kto oslobodí princeznu Fionu a privedie ju, aby si ju mohol Farquaad vziať. Shrek zastraší všetkých rytierov a dohodne sa s Farquaadom, že mu privedie Fionu a on mu vyženie rozprávkové bytosti z jeho bažiny.

Shrek s Oslíkom sa vydajú k hradu, kde je Fiona uveznená. Oslík zvládne súboj s drakom. Potom, čo zistí, že to je dračica, ktorá se do neho zamilovala, začne sa s ňou rozprávať. Keď Shrek nájde Fionu, je vydesená, že jej záchranca je zlobor. Keď hrad opúšťajú, Shrek zachráni Oslíka od dračice, ktorá ho nechce pustiť. Dračica sa rozčúli, vyženie Shreka, Oslíka a Fionu. Cestou späť k Farquaadovi zistí Shrek a Fiona, že toho majú veľa společného a zamilujú sa do seba. V noci sa ale Fiona schováva, pretože sa mení na zlobricu. Shrek si myslí, že je to preto, že jej vadí jeho podoba. Oslík ale objaví Fionu v zlobrej podobe. Tá sa mu zverí, že bola ako malá zakliata a len bozk jej pravej lásky jej môže vrátiť naveky správnu podobu. Oslík ale musel slúbiť, že to nepovie Shrekovi. Fiona sľubuje, že to vyrieši sama. Na druhý deň ale príde Lord Farquaad a odvezie si ju. Shrek sa vráti do svojej bažiny, ktorá je konečne prázdna, ale zistí, že Fionu postráda.

Oslík Shrekovi povie, že Fiona sa vydáva. Na ceste do Dulacu mu pomôže dračica. Svatbu preruší pred tým, než Farquaad pobozká Fionu, ale tiež krátko pred západom slunka, takže všetci uvidia Fionu v zlobrej podobe. Farquaada zmena rozčúli a prikáže zabiť Shreka i Fionu, ale dračica všetkých zaženie. Shrek a Fiona se pobozkajú, ale Fione zostane zlobria podoba - podoba ktorú neočekávala, ale ktorá sa Shrekovi páči. Vezmú sa a vydajú sa na svatobnú cestu.

2009 - 2014 Omalovanky-Zadarmo.sk
kontakt zavináč omalovanky-zadarmo.sk
zásady ochrany osobných údajov